Kosmetické přípravky

Firma SynCare je česká firma sídlící v moravském městě Brně a je výrobcem profesionální bio a dermokosmetiky. Za účelem ověření slučitelnosti výrobků s kůží jsou produkty testovány pouze na lidských dobrovolnících, zvířecí modely nejsou používány.

Povrch pokožky je tvořený kožní debris, která sestává z nahloučených keratinizovaných zbytků buněk, z mazu a jiných produktů kožních žláz. Za optimálních fyziologických podmínek je povrch pokožky chráněný před vnějším prostředím a tvoří spolu s dalšími faktory vnější kožní bariéru. Optimální bariérová funkce kůže udržuje kůži a její svrchní část – pokožku přirozeně hydratovanou a s přiměřeným obsahem mezibuněčných i žlázových lipidů. Její zdravý vzhled je dán přirozeným turgorem bez známek ochabování.

Dermokosmetické přípravky jsou vyvíjeny s respektem ke všem funkcím kůže, především k její funkci bariérové. Úkolem dermokosmetiky je spolupodílet se na udržení a popřípadě na obnově kožní bariéry. Při vývoji se nejdříve ptáme: Jak ovlivňuje přípravek bariérovou funkci kůže? Teprve ve druhé fázi sledujeme chování a uvolňování účinných látek do pokožky.

V roce 2016 se prodalo v ČR bioproduktů za 2,8 miliardy. SynCare certifikovaná biokosmetika obsahuje produkty ekologického zemědělství – zpravidla bio rostlinné oleje – ale navíc splňuje další kritéria. Jejich splnění má prokazatelně příznivý vztah ke zdraví.

V České republice je pouze několik českých výrobních kosmetických společností, které vlastní nezávislý certifikát biokosmetiky garantovaný státní akreditací. Jen takové osvědčení (např. KEZ. EcoCert, BDIH) garantuje, že pracujete s akreditovanou biokosmetikou.

 

V biokosmetice SynCare nesmí být například obsaženy:

  • syntetické konzervační látky a barviva
  • parfémy
  • živočišné suroviny
  • minerální oleje
  • etoxylované emulgátory

Balení

Našimi významnými klienty jsou profesionálové v péči o pleť. Proto jsou balení dermokosmetiky SynCare uzpůsobena pro snadnou manipulaci. Nepoužíváme kelímky, které považujeme za hygienicky problematické. Design je jednoduchý, čistý, tak aby tvořil harmonický celek s prostředím lékárny nebo salonu. Přesto jsou výrobky baleny v prvotřídních obalech a především gely a krémy jsou uzavřeny ve speciálních vzduchotěsných dávkovačích systému airless. To nám umožnilo výrazně omezit nebo zcela vyloučit konzervaci.

Převážně bez parfémů

Již před více jak 18 lety jsme vsadili na strategii omezující používání parfémů v dermokosmetice SynCare.

Samotný parfém představuje z hlediska nákladů v kosmetickém přípravku položku zanedbatelnou, avšak je spojen se zvýšeným rizikem alergie. Naše snaha vyloučit parfémy z kosmetiky vychází z jednotné politiky Evropské unie, která přikázala výrobcům a dovozcům kosmetiky v unii uvádět na etiketě rizikové látky s alergenním potenciálem. K nim patří i 26 častých složkek parfémů (např. citran, eugenol, geraniol…). 96 % přípravků SynCare je bez parfémů. Tím významně snižujeme riziko alergické reakce na dermo i bio kosmetiku SynCare.

Konzervační látky

Přípravky SynCare, spadající do kategorie bio kosmetiky s označením CPK nebo CPK BIO, neobsahují kosmetické konzervační látky. Jejich mikrobiální údržnost je zajištěna směsí éterických silic, pokud to jejich povaha vyžaduje.

Další přípravky SynCare jsou konzervovány výhradně povolenými konzervačními látkami, které jsou uvedeny v evropském Nařízení 1223/2009. SynCare důsledně dbá, aby konzervace byla na nejmenší možné úrovni.

Látky šetrné k přírodě

Víme, že výroba i spotřeba kosmetiky může negativně působit na životní prostředí. Obaly nebo zbytky kosmetických přípravků představují potenciální riziko pro životní prostředí. Proto vybíráme takové suroviny i obaly, které jsou v přírodě snadno rozložitelné a nezatěžují její biologický cyklus.

Množství hlavních účinných látek

Množství hlavních účinných látek najdete na etiketě.